Gra Pokemon PBF

Świat pokemon czeka!!!!!! Załóż konto, a zostaniesz przeniesiony do świata Pokemon!!

Ogłoszenie

CZYTAJ WSZYSTKO PROSZĘ!!
FORUM JEST AKTUALNIE >>NIE AKTYWNE<< !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIEBĄDŹCIE CIERPLIWI I NIECZEKAJCIE
UWAGA
>>>>> ZAMKNIĘTE!!!! PRZEPRASZAM-Y!! !!!UWAGA!!!

:-( :'(
Moooże kidyś, kiedy kolwiek wrócimy więc jest nadzieja, ale narazie niedaje rady Przykro Mi!! Można się zemną skontaktować na Em@il lub GG wszystko w profilu, ale niepisać do mniena PW! Strona będzie miała powrut lecz sam niewiem kiedy dlatego ZAŁOGĘ >>PUN.PL< PROSZĘ O NIEUSUWANIE TEJ STRONY GDYŻ BĘDE SIĘ NA NIEJ REGULARNIE LOGOWAŁ!!@@!! Macie do dyspozycji cały dział <~Inne / HydePark~> w którym mozecie pisać co dusza zapragnie bo tam niema regulaminu!!
Ja mam też KONTO NA http://www.pokemonunovahistory.pun.pl KTÓREMU ŻYCZĘ POWODZENIA I KTÓRE BĘDE WSPIERAŁ Z CAŁEGO SERCA POD NICKIEM CREAZY!!!! Jestem chętny do pomocy jeśli admin chce DZIĘKI ZA UWAGĘ!


#1 2012-06-04 21:37:14

 kowalt

Mistrz Gry

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 506
Punktów :   
Wiek: Zbyt duży
Ulubiony pokemon: Scyther

Zakończenie konkursu.

Konkurs uważam za zakończony.
Żeby podtrzymać trochę emocję najpierw odpowiedzi do pytań wraz  z komentarze. Pamiętajcie że jestem tylko człowiekiem. Jak gdzieś się pomyliłem to od razu to zgłaszać.
Udział wzięło osiem osób. Wątpiłem że będzie aż tyle. Ale szkoda że tak mało. Może następny będzie popularniejszy.

A oto i one. Pytania wraz  z odpowiedziami

I.Pytania związane z Pokemonami jako ogółem:

1.Kto jest twórcą Pokemona?
Satoshi Tajiri. Za inne nazwiska które są związane z tworzeniem stawiałem 0,5 punkta.
Najszczersze pozdrowienia dla Artemisa Fowla. Napisał że jest to Ken Sugimori który narysował większość Artów do znanych nam pokemonów.
Łącznie uzyskaliście 7,5 punkta. Każdy coś otrzymał. To pytanie wyszło najlepiej.


2.Co było pierwsze: anime, gra czy manga?
Gra. Dokładnie Pokemon Green.
Następnie była manga Pokemon Special. Na końcu powstało Anime. Dodam tylko że Pokemon Special to nie jedyna manga dotycząca Pokemona. Ale to już pytanie na następny konkurs.
6 punktów. Czyli ponad połowa. Nieźle.

3.Jakie pokemony potrzebują obecności innego pokemona do ewolucji?
Slowpoke(Potrzebuje Sheldera)
Mantyke(Potrzebuje Remoraida)
Carablast(Potrzebuje Shelmeta)
Shelmet(Potrzebuje Carablasta)
O Slowpoku było powiedziane a anime. Kiedy Ash podróżował po Kanto to dowiedział się że kiedy Shelder dziabnie Slowpoka w ogon to ten przemieni się w Slowkinga. A w Johto Ash dowiedział się że jeśli Slowpoke będzie miał King’s Rock na głowie, i w ten item dziabnie go wspomniany Shelder ten ewoluuje w Slowkinga.
Co do dwóch pozostałych odsyłam na Serbii:
http://www.serebii.net/pokedex-bw/588.shtml
http://www.serebii.net/pokedex-bw/616.shtml
Dostawałem odpowiedzi tylko o jednym poku. I najczęściej był to Mantyke. Widać że wszyscy posłużyli się jakimś pokedexem zawierającym dane z gier.
Jedynie giga137 otrzymała tu 1 punkt. Wymieniła obydwa stworki z piątej geny. Gratuluję.
2,5 punkta żeście łącznie otrzymali za to.

Łącznie z wiedzy ogólnej macie:
16/24. 8 punktów straty. Jest nieźle.

II. Pytania związane z anime:

4.Na jakim Pokemonie Ash podróżował po Pomarańczowych Wyspach.
Lapras
Jedna osoba napisała Nidoqueen. Jeśli jakoś mi to udowodni to uznam.
Ale ciężko byłoby podróżować pomiędzy wyspami na tym stworku.
7 punktów łącznie. Czyli drugi najlepsze pytanie.

5.Jakiego pokemona posiada zarówna Ash jak i Gary.

Oczywistą oczywistością jest Kraby. Jest też Squirtle. Za jedną odpowiedź 0,5 pkt.
Tylko Red odpowiedział w pełni poprawnie.
4 punkty żeście za to uzyskali. Połowa. A wystarczyło porównać stworki obydwu trenerów. Dostępne na Serbii biografie zawierają takie informację.

6.Z którym liderem w Kanto przegrał Gary Oak?
Giovanni
Jedna osóbka napisała „z ostatnim”. Uznałem ale nie powinienem. Kolejność pokonywania liderów w anime jest dowolna.  Jeszcze ktoś inny napisał Misty. Nie pamiętam ich pojedynku a tym bardziej pojedynku gdzie Misty wystąpiła w roli lidera gymu.
Dodam że Gary przegrał wtedy z Mewtwo.
4,5 punkta. Ponad połowa. A pytanie wydawało mi się banalne.

Ogółem macie
15,5/24 O dziwo anime wyszło gorzej od pytań ogólnych. Jest to spowodowane tym że większość z was pewnie nie oglądało starych serii.

III. Pytania związane z mangą:
7.Dwójka bohaterów ma pozamieniane imiona w wersji angielskiej względem wersji japońskiej. O jakich bohaterów chodzi.
Green(rywal głównego bohatera) i Blue(dziewczyna) w angielskiej wersji mają imona na odwrót. Jest to spowodowane innym wydaniem gier. Jest to trochę poplątane. Chodzi o to że w Ameryce wyszły gry z nazwami Red i Blue. Więc twórcy mangi postanowili rywalowi dać na imię Blue. Dzięki temu było to dobrze kojarzone z grami.
Za dwa imiona jeden punkt. Za jedno poprawne 0,5 punkta.

5,5 punkta.

8.Który bohater nałożył na siebie pelerynę w serii Yellow?
Japoński  Green/ Angielski Blue.
Dostałem odpowiedź Lance. Oczywiście Lance nosił pelerynę. Ale Lance’a widzieliśmy na ostatnich stronach serii R/G/B.
http://www.mangareader.net/458-28238-23 … er-40.html
I tu już ma pelerynę.
A tu macie Grena:
http://serebii.net/manga/characters-new … Design.jpg
a drugim obrazku jest pokazana postać z serii Yellow.
Dostałem też odpowiedź że to Yellow. Podejrzewam że jej strój został skojarzony z peleryną. Albo to strzał. Ponownie jeśli jakości to udowodnicie to zaliczę.
Jedna poprawna odpowiedź. Tylko jeden punkt za to pytanie Domilos czytał serię Yellow albo potrafi znaleźć informację . Gratuluję.







9.Który z bohaterów/Która z bohaterek nosił/nosiła perukę?
Ruby.
Jedna poprawna odpowiedź. Brawa dla Adriana.
Jedna z osób odpowiedziała Black. Tu mam problem. Seria B/W nie wyszła jeszcze oficjalnie w tomiku. Przejrzałem ją bardzo pobieżnie. Jeśli przedstawicie mi fragment gdzie Black pokazuje że ma perukę to uznam.
A tu macie Rubiego. Pokolorowany nawet:
http://tnij.org/qxtn
Jedna poprawna odpowiedź. Adrian wiedział/znalazł. Najbardziej żali mi Domilosa. Widziałem jak się męczysz przy szukaniu tego. Odpowiedź była kilkulinijkowa. Może następnym razem.

7,5/24
Zdecydowanie najsłabszy wynik. Co tu mówić tragedia. Po prostu koledzy nie czytali mangi. Naprawdę żałujcie. Akurat Red ją czyta ale wierzcie mi historia jest dużo ciekawsza niż ta w anime.

IV. Pytania związane z grami:

10.Która z gier nigdy nie wyszła poza Japonię?
Pokemon Green, Pokemon Stadium I oraz Pokemon Traiding Card 2. Za jedną odpowiedzi stawiałem 0,5 pkt. Za dwie lub trzy 1 pkt.
Pytanie Dość trudne bo amerykanie porobili szarady z wersjami Red/Blue/Green. Nie zawsze wersja amerykańska zgadza się z japońską.
A co do Stadium. Tu jest problem. Po angielsku wyszły Pokemon Stadium I i Pokemon Stadium II.  A są to japońskie Stadium II i  Stadium III ..Było jeszcze japońskie Stadium(I) właśnie to niewydajne. Zawierało ono tylko 42 dostępne pokemony.
Lista:
http://serebii.net/stadiumjp/pokemon.shtml
Każda odpowiedź zawierająca słowo Stadium została uznawana.
Traiding Card Game 2 jest sequelem pierwszej gry o tym samym tytule(bez dwójki rzecz jasna). Jest to gra która uczy zasad karcianki. Obydwie części wydane na GameBoya Colora. Jak ktoś ma ochotę pograć w karciankę a nie ma kart no to innej możliwości nie ma.
Ogółem uzyskaliście dwa punkty. Cztery osoby po połowie.

11.W której grze występują Jessie, James i Meowth?
W Pokemon Yellow
Ciekawostka: W Pokemon Crystal występuję Rocketka w białym stroju i różowymi włosami. Nie jest ona jednak uznana za Jessie. Niektórzy widzieli też tam kogoś podobnego do Jamesa ale ja nie mogę go teraz odszukać.
Tylko pięć poprawnych odpowiedzi. A szkoda bo pytanie jedno z łatwiejszych. Sama gra jest robiona nawet na podstawie Anime.

12.Zazwyczaj nie znamy ojców głównych bohaterów gier. Jest jeden wyjątek. Jaki i kto jest ojcem tego bohatera?
Ojcem bohatera gier serii Ruby/Sapphire/Emerald jest Norman czyli jeden z liderów. Za podanie tylko serii gier stawiałem 0,5 pkt.
Uwaga – prosiłem o głównego bohatera. Ale okiej. Za ojca któregokolwiek z rywali stawiałem 0,5. Możliwe odpowiedzi w tym wypadku to ojciec Bianci z gier Black/White
Oraz ojciec Silvera. Niektórzy tutaj czytają mangę więc nie zdradzę kim on jest.
3 punkty.
Dość dziwne bo ta seria jest obecnie jedną z najpopularniejszych. Albo gracie i nie ozumiecie tekstu albo nie gracie.
Ogółem:
10/24 Co tu dużo mówić. Po prostu kiepsko szukacie. Albo szybko poprzestajecie.

No to teraz wyniki. Zaczniemy od najgorszego wyniku.

Spoiler:

Xerder otrzymał dwa punkty. Uzyskuje 20 kapsli

Następna osoba to:

Spoiler:

Felix który uzyskał cztery punkty. Nagroda to 40 kapsli.

Na  piąte miejsce zasłużyli sobie ex equo:

Spoiler:

Giga137 i Goldpokefan. Po pięć punktów czyli po 50 kapsli.

Czwarte i najsmutniejsze miejsce. Zabrakło tylko pół punkta. Niestety. Czwarte miejsce należy do:

Spoiler:

Artemisa Fowla. Siedem punktów daje ci 70 kapsli. I niedosyt.

Trzecie miejsce. Zdobywcą Ultra Potiona i 50$ jest:

Spoiler:

Red który ledwo co uciekł Artemisowi. Inna sprawa że Redowi zabrakło punkta do drugiej nagrody.7,5 punktów. Dodatkowo do wyżej wymienionej nagrody otrzymujesz więc 75 kapsli.

No to co. Czas na przerwę? Reklamy? Albo zrobimy nowy konkurs. Będzie miał jedno pytanie. Kto został zwycięzcą I Konkursu Wiedzy? To się okaże.
Najpierw drugie miejsce. Zawodnik ten uciekł poprzedniemu tylko o pół punkta. Kto to jest?
Kto zdobył Ultra Balla oraz 100$? Ano ino gratulacje dla:

Spoiler:

Adriana! Adrian uzyskał osiem punktów. Do nagrody dolicz sobie 80 kapsli. Gratuluję.

Zwycięzca. El Generale. Wielki Mistrz. Przed państwem zdobywca głównej nagrody czyli kompleksowego Stroju Górnika oraz 200$. Oto i on. Ten na którego wszyscy czekali.

Spoiler:

Domilos! Brawa. Staniki latają. BMW czeka pod mieszkaniem. Zygmunt Chajzer może Ci co najwyżej buty polizać. Uzyskałeś aż 9,5 punkta. 95 kapsli zasili twoje konto.

Sponsorem nagród są Administratorzy turnieju którym dziękuję za pozwolenie i wsparcie. Brawa i dla nich.
To na tyle. Jak jesteście chętni na kolejny konkurs to zamęczajcie tych co mają czerwone nicki.
Dziękuję za uwagę.

Ostatnio edytowany przez kowalt (2012-06-06 08:38:01)

Offline

 

#2 2012-06-04 21:50:36

Domilos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-15
Posty: 105
Punktów :   

Re: Zakończenie konkursu.

kowalt napisał:

Jedna poprawna odpowiedź. Tylko jeden punkt za to pytanie Domilos czytał serię Yellow albo potrafi znaleźć informację . Gratuluję.

Tylko ja? Łał. Czytałem. Mam ją jeszcze na kompie. Przydała się

kowalt napisał:

Najbardziej żali mi Domilosa. Widziałem jak się męczysz przy szukaniu tego. Odpowiedź była kilkulinijkowa. Może następnym razem.

Nic się nie stało. Najlepsza jest przecież frajda z szukania.

kowalt napisał:

Domilos! Brawa. Staniki latają. BMW czeka pod mieszkaniem. Zygmunt Chajzer może Ci co najwyżej buty polizać. Uzyskałeś aż 9,5 punkta. 95 kapsli zasili twoje konto.

Małe pytanie: Czy to jakiś żart? Wygrałem?!

PS. Nie widzę BMW

Offline

 

#3 2012-06-04 21:51:32

 kowalt

Mistrz Gry

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 506
Punktów :   
Wiek: Zbyt duży
Ulubiony pokemon: Scyther

Re: Zakończenie konkursu.

Już ci ukradli? Nie wierzę. Pociesz się tym co dostaniesz na forum.

Offline

 

#4 2012-06-04 22:07:18

Domilos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-15
Posty: 105
Punktów :   

Re: Zakończenie konkursu.

Offline

 

#5 2012-06-04 22:09:52

 kowalt

Mistrz Gry

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 506
Punktów :   
Wiek: Zbyt duży
Ulubiony pokemon: Scyther

Re: Zakończenie konkursu.

Wiem. Ale pytanie brzmi kto założył pelerynę. A lance miał już ją w R/G/B. Jedyną poprawną odpowiedzią jest Green który w w/w serii jej nie nosił. Tak na prawdę to założył ją tylko w tej serii. Mogę dodać że Silver też chwilę występował w pelerynce. Ale nie będę nic zdradzał.

Offline

 

#6 2012-06-04 22:13:15

Domilos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-15
Posty: 105
Punktów :   

Re: Zakończenie konkursu.

Jednak masz rację. Raju, znowu nie przeczytałem dokładnie >.<

Offline

 

#7 2012-06-04 22:15:07

 kowalt

Mistrz Gry

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 506
Punktów :   
Wiek: Zbyt duży
Ulubiony pokemon: Scyther

Re: Zakończenie konkursu.

W szkole uczą nas czytania ze rozumieniem ale nie wyciągania wniosków z przeczytanego tekstu. Pewnie jeszcze   
co po niektórzy będą chcieli wpłynąć na mnie bym zaliczył Lanca do odpowiedzi.

Jest to po części moja wina. Mogłem napisać: który bohater występujący w serii R/G/B założył pelereynę w serii Yellow a nie miał jej w poprzedniej serii.  Ale to moim zdaniem dość idiotycznie brzmi. Jakbym tłumaczył małym dzieciom co mają odpowiedzieć.

Jeszcze jakieś wątpliwości?

Ostatnio edytowany przez kowalt (2012-06-04 22:18:04)

Offline

 

#8 2012-06-06 00:17:02

 Goldpokefan

HEAD ADMIN SIŁA NAJWYŻSZA!!

39951454
Skąd: Miasto
Zarejestrowany: 2012-04-28
Posty: 865
Punktów :   
Wiek: 16 lat
Ulubiony pokemon: Chimchar
WWW

Offline

 

#9 2012-06-06 08:37:07

 kowalt

Mistrz Gry

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 506
Punktów :   
Wiek: Zbyt duży
Ulubiony pokemon: Scyther

Re: Zakończenie konkursu.

Jeszcze nie rozdano nagród. Napiszę tu listę co komu dodać żebyście nie musieli przeszukiwać tego wyżej:
Xarder - 20 kapsli
Felix99 - 40 kapsli
Giga137 - 50 kapsli
Goldpokefan - 50 kapsli
Artemis Fowl - 70 kapsli
Red - 75 kapsli, Ultra Potion, 50$
Adrian - 80 kapsli, Ultra Ball, 100$
Domilos - 95 kapsli, Strój Górnika. 200$

Offline

 

#10 2012-06-06 19:58:10

 giga137

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-01
Posty: 95
Punktów :   
Ulubiony pokemon: Woobat

Re: Zakończenie konkursu.

Dzięki. Musimy robić więcej takich konkursów

Offline

 

#11 2012-06-06 20:13:52

 kowalt

Mistrz Gry

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 506
Punktów :   
Wiek: Zbyt duży
Ulubiony pokemon: Scyther

Re: Zakończenie konkursu.

Pierwszy komentarz który mówi więcej. Jak będę wiedział że chcecie kolejny to zacznę układać pytania.

Offline

 

#12 2012-06-06 22:03:12

Felix99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-28
Posty: 206
Punktów :   
Wiek: 12
Ulubiony pokemon: Charizard

Re: Zakończenie konkursu.

Hura nie byłem ostatni!

Offline

 

#13 2012-06-07 01:08:24

 Goldpokefan

HEAD ADMIN SIŁA NAJWYŻSZA!!

39951454
Skąd: Miasto
Zarejestrowany: 2012-04-28
Posty: 865
Punktów :   
Wiek: 16 lat
Ulubiony pokemon: Chimchar
WWW

Re: Zakończenie konkursu.

Ktoś w najbliszym czasie edytuje KG!

Tak ja też chciałbym więcej takich konkursów do następnego lepiej się przyłoże.

Offline

 
Data założenia strony: 2012.04.28 Właściciel strony w serwisie Pun: Krystian.K- Login Goldpokefan. W razie problemów piszać na a PW (Prywatną Wiadomość) lub e-maila gangster223456789@wp.pl

Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwww Szkło w kuchni Warszawa Doradca podatkowy Łódź